Petr Malásek (10.6.1964)

 V roce 1985 absolvoval pražskou konzervatoř (obory klavír a skladba) a v roce 1990 Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze (obor kompozice).  Tvoří kromě skladeb tzv. "vážné hudby" (Metamorfózy pro symfonický orchestr, Koncert pro flétnu a smyčce, Koncert pro klavír a big band) má na svém kontě téměř devadesát hudebních složek k filmům, televizním inscenacím i divadelním představením.
   Jako pianista, aranžér i jako producent se podílel na natočení několika desítek gramofonových alb. Od roku 1990 spolupracuje s šansoniérkou
Hanou Hegerovou - odkaz, se kterou již účinkoval na divadelních scénách téměř celé Evropy a v letech 1994 a 1996 absolvovali dvě úspěšná turné po USA a Kanadě a již několik let jej váže spolupráce s předním českým houslistou Jaroslavem Svěceným. Také doprovází přední českou zpěvačku Lucii Bílou -odkaz. Kromě spolupráce s nezávislou choreografkou Monikou Rebcovou (mj. představení "Zahrada" pro Londýnský taneční festival) vytvořil hudbu k "art-magicalu" Kráska a zvíře (choreografie - Petr Zuska, režie - Vlastimil Harapes), dětský balet ,Čertoviny" (choreografie - Dana Morávková, režie - Zdeněk Troška) a baletní muzikál "Edith, vrabčák z předměstí" (choreografie a režie - Libor Vaculík) pro divadlo J.K.Tyla v Plzni.
  V posledním desetiletí velmi úzce spolupracuje se souborem baletu Národního divadla v Praze - v týmu s režisérem Josefem Bednárikem a choreografem Liborem Vaculíkem se podílel na vytvoření hudební složky k baletům Čajkovskij, Coppélia, Isadora Duncan a zkomponoval původní hudbu k taneční komedii Někdo to rád... (choreografie - Libor Vaculík, režie - Vlastimil Harapes).
  V letošním roce se podílel jako skladatel na mezinárodním projektu ,Rodinné příběhy" ve spolupráci s Českou televizí a zkomponoval hudbu k úspěšné filmové pohádce režiséra Zdeňka Trošky "Z pekla štěstí II".

František Kop Quartet  - odkaz

Hudba: Jak se krotí krokodýli (2005)
Strážce duší (2004) (TV seriál)
Andělská tvář (2002)
Z pekla štěstí 2 (2001) ....

Nebát se a nakrást (1999)
Pokoj u trati (1994) (FAMU)
Stalo se na podzim (1994) (TV)
Záhada hlavolamu (1993)

Hudba k seriálu Velmi křehké vztahy a mnoho dalších...

   
Český lev: Andělská tvář (2002) .... nejlepší hudba - nominace

Mini diskuze:

 

 

Vsevjednom.cz